WBUDOWANA PRZEWAGA DRUKAREK TOSH

tosh

Jeśli przeznaczasz swój cenny czas aby przeczytać tą stronę, chciałbym Ci osobiście podziękować. Nazywam się Radosław Grabski i od ponad dekady zawodowo zajmuję się technologią druku tamponowego. Jeśli oczekiwałeś że znajdziesz na tej stronie kilka zdań, suchych danych i cyferek, przepraszam…

Poniżej znajduje się wiele technicznych szczegółów i opisów, faktów i myśli które daję pod rozwagę, jednak istotą stworzenia tej strony jest moja pasja do tampondruku i urządzeń TOSH, które podczas mojej kariery zawodowej: dostarczam, konfiguruje, serwisuje i technicznie wspieram użytkowników.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem drukarkę TOSH, wiedziałem że znalazłem coś wyjątkowego. Do tamtej pory sprzedawałem inne urządzenia do drukowania, i różne typy urządzeń peryferyjnych, zarówno producentów europejskich jak i dalekowschodnich. Już wtedy odwiedzałem miesięcznie dziesiątki firm, napotykałem setki rozwiązań i tzw. własnych patentów, ale nigdy nie pracowałem z czymś, co było by tak elegancko zaprojektowane.

Po czasie, zdecydowałem się że wartości i myśl technologiczną tej firmy chcę reprezentować na krajowym rynku. Branża druków trudnych i wymagających już wcześniej potwierdziła wysoką pozycję tego producenta. W taki sposób powołana do życia została firma HI-OPAQUE (wysokie krycie), wyłączny przedstawiciel TOSH w Polsce.

Maszyny TOSH łączą szybkość, elastyczność i moc, w przeciwieństwie do innych urządzeń drukarskich jakie widziałem przedtem lub później. Każdy aspekt zaprojektowany jest z myślą o celu i funkcjonalności, podnosząc tym samym komfort pracy i wydajność, przy znacznej redukcji kosztów.

W ciągu minionych lat pracowałem nad setkami aplikacji z klientami których zakres umiejętności wahał się od ekspertów do nie znających tematu w ogóle. Przynajmniej tysiąc razy odpowiadałem na pytanie : Dlaczego powinienem zainwestować w twoją maszynę?

Faktem jest, że istnieją dziesiątki powodów by Twoja produkcja zaufała drukarkom TOSH. Na tej stronie stworzyłem wyczerpującą listę cech, która konkurentów zostawia daleko w tyle, a inwestorom i użytkownikom, pozwala posiadać najlepsze rozwiązania.

Kiedy będziesz miał okazje je porównać i przeanalizować, mam nadzieję że zrozumiesz iż nasz sprzęt jest czymś więcej niż sumą jego części. Został zaprojektowany od podstaw - bez kompromisów. To jest prawdziwą przewagą TOSH.

TYLKO FAKTY

Każda drukarka TOSH jest projektowana i budowana jako blok modułowy, spektrum produktów nie oferuje urządzeń uniwersalnych.

Każdy komponent dobierany jest indywidualnie, aby w różnych kombinacjach przygotować go do różnych zadań produkcyjnych.

Każde z urządzeń ma prostą ścieżkę rozbudowy jeśli chodzi o wydajność i elastyczność.

Filozofia z takim podejściem gwarantuje eleganckie rozwiązania konstrukcyjne, które spełniają szeroki zakres wymagań inwestorów.

KORZYŚCI MECHANICZNE

Korpus odlewany ze stopu aluminium. Konstruktorzy TOSH wyznają zasadę, że każdy aspekt produkowanych przez nich urządzeń musi spełnić swój ostateczny cel - drukowanie. Myślenie to obejmuję także podstawę i obudowę drukarki.

Jednym z kluczowych aspektów wysokiej jakości i precyzji w druku przez długie lata jest sztywność obudowy.

Prędkość przesuwu jak i moment obrotowy, generują drgania i zniekształcenia w druku, aby przeciwdziałać tym niepożądanym efektom ubocznym, operator drukarki zmuszony jest spowolnić ruch urządzenia. Wydłużając czas cyklu, zmniejsza produktywność. Typowe drukarki tamponowe konstruowane są w oparciu o szkielet stalowy, a następnie przykrywane są uformowanymi osłonami. Konstrukcje stalowe podatne są na drgania i wibracje. W urządzeniach TOSH natomiast, każdy gram materiału służy określonemu celowi. Obudowy odlewane naszych drukarek, eliminują te problemy.

NAPĘD ELEKTRYCZNY

Wszystkie drukarki tamponowe TOSH są urządzeniami elektrycznymi. Sprężone powietrze nie jest potrzebne do uruchomienia naszych głowic drukujących ani akcesoriów transportowych.

W dalszej części znajduje się więcej informacji dotyczących silników krokowych i precyzyjnego sterowania. Koncentrując się jednak na wykorzystaniu energii elektrycznej zamiast sprężonego powietrza, dostrzeżemy istotne wartości. Zaczynając od pojedynczej wtyczki… Tampografy TOSH można uruchomić wszędzie tam gdzie znajduje się gniazdo energii elektrycznej. Drukarka nie wymaga sprężonego powietrza, co sprawia że maszyna jest znacznie bardziej mobilna, dzięki czemu wraz ze zmianą potrzeb produkcyjnych, można przenieść urządzenie w dowolne miejsce. Ponadto konserwacja drukarek TOSH jest ograniczona do minimum. Zapominając o takich kwestiach jak zbiorniki ciśnieniowe, filtry wody, olej w przewodach czy nieszczelności. Tampografy mogą być zainstalowane prawie wszędzie.

Drukarki TOSH są ciche. Sprężone powietrze używane w konwencjonalnych urządzeniach jest istotnym czynnikiem przyczyniającym się do ogólnego zanieczyszczenia hałasem hali produkcyjnej. Ciche napędy elektryczne utrzymują niski współczynnik dB. Drukarki TOSH są spójne pod względem szybkości i siły. Po zaprogramowaniu urządzenia, cykl pozostaje taki sam aż do momentu wprowadzenia zmian. Natomiast w urządzeniach z konwencjonalnym napędem pneumatycznym, przy zmianie prędkości maszyny zmienia się moc i wartość docisku, co wynika ze zmiany czasu napełnienia cylindra pneumatycznego. Wahania ciśnienia w układzie sprężonego powietrza bezpośrednio wpływają na prędkość cyklu i jakość druku. Tampograf elektryczny gwarantuje płynną ciągłą pracę, utrzymując tą samą szybkość i docisk w każdym cyklu ruchu. Ponadto rezygnacja z napędu maszyny sprężonym powietrzem, przyczynia się do poprawy ochrony środowiska i zmniejszenia śladu CO2.

PROWADNICE LINIOWE

Aby w pełni wykorzystać solidną budowę naszych drukarek, a także siłę docisku i szybkość ruchu wszystkich elektrycznych silników krokowych, maszyny TOSH do sterowania ruchem wykorzystują tylko najlepsze łożyska i prowadnice liniowe. Prowadnica wykonana jest z hartowanej szyny stalowej oraz siodła wraz z łożyskami. Rozwiązanie to osiąga znacznie większą precyzję w ruchu liniowym w porównaniu do tradycyjnych ślizgów lub wałków. Porównując ze starszymi technologiami współczynnik tarcia do liniowej prowadnicy wynosi 1 do 50. Również z uwagi na sposób mocowania szyny prowadnice linowe mogą być obciążane zarówno w kierunku pionowym jak i poziomym. To znacznie zwiększa precyzję ruchu a także stabilność pod obciążeniem, co w konsekwencji bezpośrednio przekłada się na wysoką dokładność pozycjonowania w druku wielokolorowym.

W tradycyjnych ślizgach nieodpowiedni smar powoduje zwiększenie tarcia pomiędzy powierzchniami styku, skutkując zmniejszeniem precyzji ruchu. W zestawieniu z łożyskowaną prowadnicą liniową, która charakteryzuje się zmniejszonym tarciem, zastosowane w drukarkach TOSH rozwiązanie wydłuża żywotność, zwiększając precyzję ruchu. Oznacza to że typowa dokładność druku jest zazwyczaj wyższa niż +/- 0,01 mm dla koloru. Dokładność z upływem czasu nie maleje, jak ma to miejsce w urządzeniach napędzanych tradycyjnie. Tym samym czynności serwisowe prowadnic liniowych ograniczają się do przesmarowania elementów łożyskowanych, i czyszczenia szyny prowadzącej z kurzu i drobinek nagromadzonych z czasem.

NAPĘD SILNIKIAMI KROKOWYMI

TOSH jako pierwsza firma w branży zastosowała silnik krokowy jako napęd standardowy swoich urządzeń. Pierwsze drukarka o napędzie elektrycznym została zaprezentowana w 1984 roku, To oznacza że TOSH ma ponad 30 lat doświadczenia w implementacji, programowaniu i serwisowaniu elektrycznych drukarek tamponowych. Dla innych firm silnik elektryczny to ryzykowny krok, dla firmy TOSH to inżynierska tradycja sięgająca początków założenia firmy.

Odpowiednio zaprogramowane silniki krokowe zapewniają precyzyjną kontrolę nad szybkością, dociskiem i siłą druku. Raz zaprogramowany określony dystans i prędkość pozostają niezmienne, jest to oczywiście nie osiągalne w urządzeniach o napędzie pneumatycznym, gdzie występują wariacje ilości powietrza i ciśnienia.

W porównaniu do cylindrów pneumatycznych, silniki krokowe są znacznie trwalsze. Brak elementów ciernych, uszczelek, brak problemów z zanieczyszczonym powietrzem. Silniki krokowe są proste i niedrogie. Ich działanie można prosto zobrazować. Pomyślmy o procesie jako tarczy podzielonej na 100 kroków. Kontroler wysyła instrukcję do silnika krokowego instruując go aby poruszył się zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o określoną liczbę kroków. To może być 1 lub 10.000. Silnik porusza się odpowiednią liczbę kroków i zatrzymuje, aż do otrzymania dalszych instrukcji ze sterownika. To wszystko odbywa się za pomocą impulsu elektrycznego. Brak regulacji zaworowych, żadnych przystanków mechanicznych, każdy aspekt konstrukcji staje się uproszczony, dzięki czemu kontrola nad wszystkimi parametrami znajduje się w zasięgu ręki operatora.

PRAWDZIWY RUCH TYPU „U”

Ruch tradycyjnej drukarki tamponowej napędzany jest dwoma cylindrami. Cylinder poziomy przesuwa tampon i kałamarz z przodu do tyłu, a cylinder pionowy przesuwa tampon w górę i w dół. Ruch ten został określony jako "U". W rzeczywistości nie jest tak dlatego, ponieważ ruch ten nie jest krzywą. Cylinder uderza w dół na matrycę, aż do pozycji wyjściowej, następnie przesuwa się do pozycji druku i w dół na drukowany przedmiot. Ruch ten, dzięki swojemu kształtowi „zero-jedynkowemu”, kieruje cały pęd maszyny do punktów krańcowych, generując przy tym bardzo dużo wstrząsów, tym samym zwiększa wibracje które przekładają się na niską jakość w druku, z czasem doprowadzając do zużycia elementów amortyzujących itp. Efekt ten jest dobrze znany, gdy ​​maszyny pneumatyczne ustawione są na najniższych prędkościach, aby umożliwić tamponom wytracenie wibracji przed pobraniem i oddaniem nadruku. W przeciwnym razie drgania z punktów zatrzymania przeniosą się na obraz i doprowadzą do rozmycia i zniekształceń drukowanych motywów.

Ruch tampografów TOSH został rozwiązany w zupełnie inny sposób. Zamiast spowolnić proces, dostosowując go do pracy z ograniczeniami słabego konceptu konstrukcyjnego, TOSH opracował prawdziwy ruch "U".

Silnik krokowy porusza mimośród, co odbywa się w zależności od modelu urządzenia przez pasek, łańcuch lub bezpośrednią przekładnię napędową. Mimośród przesuwa tampony równocześnie w osi pionowej jak i poziomej, poprzez zaginanie ruchu w prawdziwym kształcie litery „U” Oznacza to, że pęd maszyny zostaje zmniejszony, oraz wyeliminowany zostaje punkt zatrzymania, jedna z głównych przyczyn wibracji.

Sama drukarka porusza się gładko i z większą łatwością. Drukarka TOSH może pracować 30-50% szybciej niż konkurencyjne urządzenia, co ciekawe dla przeciętnego człowieka wydaje się działać wolniej, ponieważ nie zaobserwujemy tu traumatycznego przerywania i wznawiania procesu.

Wdrożone i opatentowane przez TOSH rozwiązania mechaniczne, poprawiają jakość wydruku jak również całkowitą efektywność produkcji, tym samym zwiększają żywotność i niezawodność urządzenia.

ZDOLNOŚĆ UMIESZCZENIA PRZEDMIOTU POD PŁYTĄ DRUKARSKĄ

Przyjrzyj się dokładnie broszurze drukarek TOSH i porównywaj ją do naszego konkurenta. Możesz zauważyć coś, co nie wydaje się tak istotne w pierwszej kolejności. Korpus w konkurencyjnym urządzeniu rozpoczyna się w przedniej części płyty drukarskiej. W drukarkach tamponowych TOSH, podpory są zawieszone i otwarte pod matrycami. Co to oznacza dla Ciebie?

Oznacza to po prostu więcej miejsca! Miejsca dla drukowanego przedmiotu, na uchwyt detalu, manipulator, podajnik etc. Jeśli drukujesz mały obraz na środku dużego przedmiotu na urządzeniach konkurencji, będziesz potrzebował większej maszyny aby uzyskać niezbędny zasięg tamponu. W drukarkach TOSH, nawet najmniejsze urządzenia są szeroko otwarte, co daje możliwość dotarcia z drukiem do środka czy też na skraj przedmiotu.

ELASTYCZNA PODSTAWA MATRYCY I KAŁAMARZY

W wielokolorowych urządzeniach TOSH, możliwa jest dowolność konfiguracji tamponów i kałamarzy. Maszyny TOSH nie są tylko zwykłymi drukarkami np. 4 kolorowymi z kałamarzem fi 90 mm, o stałym skoku. Wielkość matrycy jak i rozmiar kałamarza można modyfikować w zależności od potrzeb, a nawet mieszać ze sobą różne wielkości kałamarzy.

Dzięki tamkiemu podjeściu, kończący się projekt w Twojej frime nie spowoduje, że drukarka stanie się kolejną maszyną do jednego typu produkcji. Zdolność do rekonfiguracji w ramach danego modelu to możliwość, która dziś jest małym dodatkiem, a jutro może się okazać niedocenioną zaletą.WŁASNE STEROWNIKI I OPROGRAMOWANIE

Jeśli przyjmiemy że silnik krokowy jest sercem drukarki TOSH, to sterownik będzie oczywiście jego mózgiem. TOSH używa własnych sterowników i oprogramowania do uruchomienia wszystkich drukarek i akcesoriów transportowych. Jest to naprawdę koniecznością. TOSH był (i nadal jest) producentem maszyn który buduję je z inną filozofią w porównaniu do swoich konkurentów. Gotowe programowalne kontrolery logiczne są zbyt kosztowne, kłopotliwe, i zbyt wolne dla modułowego projektu. TOSH projektuje swoje kontrolery od podstaw specjalnie na potrzeby procesu tampondruku. Trzydzieści lat ciągłego rozwoju, testowania i ulepszeń doprowadziło do skonstruowania najbardziej zaawansowanego pakietu sterowania w świecie druku tamponowego, z trwałą i stabilną ścieżką rozbudowy dla każdej maszyny.

EKOLOGICZNE / PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

Prosta formuła na zmniejszenie śladu CO2 w druku tamponowym to: napęd elektryczny. Powyższe twierdzenie dotyczy zarówno spojrzenia ze strony ochrony środowiska, jak również rachunku ekonomicznego i Twojego portfela. Zwracając uwagę na fakt, że jednym z najbardziej rozpowszechnionych źródeł energii stosowanym w przemyśle poligraficznym (i produkcji jako całości) jest sprężone powietrze, w rzeczywistości ten rodzaj napędu maszyn i urządzeń jest jednym z największych sekretnych źródeł marnotrawstwa. Głównie dlatego, że generowanie, użycie i przechowywanie sprężonego powietrza jest niezwykle nieefektywne, prawie na każdym poziomie. Ta nieefektywność zaczyna się faktem, że sprężone powietrze wymaga od użytkownika podpięcia zewnętrznego źródła energii – energii elektrycznej i przekonwertowanie go w inną formę energii. Kiedy powietrze opuszcza sprężarkę, wypełniając przewody rozprowadzające, okazuje się iż znacząca jego ilość zaczyna wyciekać przez nieszczelności złącz i przegubów. Badania pokazują, że ponad 30% sprężonego powietrza zużywanego w przeciętnej fabryce zostaje utracone z powodu małych i dużych wycieków, które są praktycznie nie do uniknięcia. W konsekwencji elektryczność użyta do „wytworzenia” sprężonego powietrza znacząco przyczyniła się do wyprodukowania uprzednio nieefektywnego źródła zasilania.

WBUDOWANA DROGA ROZBUDOWY URZĄDZENIA

Jedną z kluczowych cech wyróżniających producenta drukarek TOSH jest, obsesyjna kontrola nad drogą rozbudowy każdego urządzenia w ramach jego rozmiaru. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych wymagania nieustannie się zmieniają. Dzisiejszy zakup urządzenia kompaktowego wraz z dwu kolorowym systemem przesuwu linowego może spełniać potrzeby produkcyjne w 100%. Za kilka miesięcy wymogi seryjnej produkcji dadzą pod rozwagę, możliwą rozbudowę o 16 pozycyjny stół obrotowy. Zamiast poszukiwać firmy która dobuduje automatyzację, TOSH przewidział taką sytuację i ma już gotowy plan rozbudowy. Ponieważ TOSH własnoręcznie buduje akcesoria transportowe, jest tylko kwestią kilku godzin dodanie stołu obrotowego i przeprogramowanie sterownika. Każde urządzenie drukujące może być rekonfigurowane zgodnie z potrzebami produkcyjnymi.

EKONOMIKA PROCESU

Spójrzmy prawdzie w oczy, na całym świecie przedsiębiorstwa wszelkiego rodzaju dążą do obniżenia kosztów produkcji. Prowadząc swoje analizy, polegają na wskaźnikach wydajności, jak również kosztach własnych - takich jak energia, surowce, pracownicy, czy marketing. Jako że druk i oznakowanie produktów nierozłącznie wiążą się z zapewnieniem jakości, skuteczne i sprawdzone rozwiązania w druku przemysłowym mogą oznaczać różnicę pomiędzy wydajnością a stratami. Rozważając wdrożenie drukarki tamponowej pod kątem jej napędu, drukarki elektryczne TOSH są w stanie z miejsca zaoszczędzić tysiące złotych wydane bezpowrotnie na te z napędem pneumatyczny. W całym rachunku należy uwzględnić również koszty zakupu lub/i konserwacji kompresora sprężonego powietrza. Odkąd wiadomo że sprężone powietrze to całkowicie nie efektywny sposób napędu drukarek, pozostaje tylko kwestią czasu marginalizacja tego typu rozwiązań w branży druku tamponowego. To już dawno nie są akademickie rozważania, to fakt z którego każdy inwestor powinien sobie zdawać sprawę. Oszczędność energii, prostota użytkowania, i prawdziwa wydajność to prawdziwe sposoby na podniesienie marży netto. Z przyjemnością podejmiemy się audytu energetycznego na dostarczane przez nas systemy

PEŁNA REGULACJA CYKLU DRUKU

Każda maszyna TOSH pozwala na pełną kontrolę cyklu druku za pomocą klawiatury lub ekranu dotykowego. W każdym urządzeniu dostępne są następujące opcje:

NIEZALEŻNA REGULACJA PREDKOSCI W KAŻDEJ OSI RUCHU

Istnieje 6 ruchów w każdym cyklu druku tamponowego. Nakładanie farby na matrycę, zgarnianie nadmiaru farby z matrycy, docisk tamponu na matrycę, powrót tamponu nad matrycę, druk tamponu na przedmiocie, powrót tamponu nad drukowany przedmiot. Jeśli miałeś do czynienia z drukiem tamponowym wiesz jak ważne dla jakości druku są prędkości tych przesuwów. To zastanawiające dlaczego wielu producentów ignoruje te opcje, lub umieszcza je w miejscu niedostępnym dla operatora? TOSH umieszcza je w zasięgu ręki.

NIEZALEŻNE OPÓŹNIENIA NA KAŻDEJ OSI RUCHU

Po co spowalniać cały cykl druku, kiedy wszystko czego potrzebujemy to opóźnienie wartości 1/10 sekundy, aby umożliwić farbie odłączenie się od tamponu? Co zrobić, jeśli potrzebujesz zatrzymać się na przedmiocie przez ¼ sekundy, aby umożliwić tamponom dostosowanie się do trudnej tekstury. Wraz z urządzeniami TOSH masz możliwość zaprogramowania opóźnień w druku, przed pobraniem, przed drukiem, jak i na drukowanym przedmiocie. Kiedy już zaczniesz korzystać z tych możliwości w celu dostrojenia swojego procesu, już nigdy nie będziesz chciał używać maszyny bez wspomnianych opcji! (A mamy ją jako jedyni w branży!)

NIEZALEZNA REGULACJA SKOKU NA MATRYCE i DETAL (DOKŁADNOŚĆ 1MM)

Czy używałeś już wyłączników krańcowych i gałek do regulacji nacisku w swojej drukarce? Czy twoje urządzenie nie ma regulacji w ogóle? W drukarkach TOSH jeśli potrzebujesz zwiększyć lub zmniejszyć skok tamponu 1 mm, po prostu naciskasz przycisk. Wartości wyrażone są w milimetrach, a nie w skali od 1 do 10. Dokładnie to czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz.

TRYB KROKOWY - UCZENIE DRUKARKI

Podczas konfigurowania urządzenia do pracy z nowym przedmiotem i typem nadruku, oprogramowanie TOSH daje elastyczność przejścia maszyną przez cały cykl druku. Poprzez przytrzymanie przycisku można stopniowo nastawić maszynę na odpowiednią pozycję, naciśnij enter, a maszyna nauczy się zadanego parametru. Tryb szkolenia pozwala błyskawicznie skonfigurować nowy program druku (który może być przechowywany w pamięci urządzenia).Wszystkie ruchy maszyny mogą być prowadzone niezależnie, gdy maszyna jest ustawiona w trybie krokowym. Izolowanie ruchu raklowego, nacisk tamponu na przedmiot lub ruch stołu liniowego, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć, co maszyna będzie robić. Tryb ten może być uruchomiony przy pełnej prędkości, albo w stopniach.

7 JĘZYKÓW

Wszystkie urządzenia TOSH, przygotowane są do podróżowania. Mogą zostać zaprogramowane w języku Angielski, Włoskim, Niemieckim, Francuskim, Szweckim, Hiszpańskim, i oczywiście Polskim. Oprogramowanie umożliwia zmianę języka panelu sterowania w dowolnym momencie.

PAMIĘĆ PROGRAMÓW DRUKU

Programy mogą być zachowywane w pamięci urządzenia w celu niezwłocznego przywołania ich w razie potrzeby, zachowane zostają wszystkie parametry, przesuwu, naciski druku, prędkości, itp. Pamięć drukarek może być rozszerzana, modyfikowana i archiwizowana za pomocą komputera PC.

PROSTA AUTOMATYZACJA

Drukarki można w prosty sposób zautomatyzować, jeśli drukarka jest wyposażona w podajniki TOSH, można je dowolnie zamieniać lub modyfikować, dodając odpowiednie karty sterujące i przywołując uprzednio zapisane programy. Jeśli chcesz zintegrować urządzenia TOSH ze swoją linią produkcyjną wszystkie niezbędne wejścia i wyjścia są już dostępne i wbudowane dla Twojej wygody.

STATYSTYKI

Maszyny TOSH posiadają szereg przydatnych funkcji licznika. Dostępny jest ogólny licznik cykli analogiczny dla licznika w samochodzie osobowym, zliczający wszystkie cykle urządzenia. Dostępny jest również licznik partii, który pomoże śledzić każde zadanie. Urządzenie pokazuje także wydajność pracy w liczbach cykli na godzinę, dzięki temu menadżer drukarni może w łatwy sposób określić wydajność produkcyjną w trakcie jednej zmiany.

PODSUMOWANIE

Od ponad dziesięciu lat, spotykam się z mylnym stwierdzeniem: „ Wszystkie drukarki tamponowe są takie same”. Jedno mogę Ci obiecać, że to wszystko nie jest prawdą! Ze wszystkich cech jakie oferują drukarki TOSH, ich przemyślana budowa i innowacyjne, opatentowane rozwiązania sprawiają, że niemożliwe prace stają się możliwe, marginalne stają się standardem, a łatwe zamieniają się w prawdziwe maszyny do zarabiania pieniędzy.

Wierzę że decydujące znaczenie przy wyborze urządzenia drukującego, nie powinien stanowić tylko koszt jednostkowy drukarki, ale prawdziwy całkowity koszt wykonania nadruku na danym elemencie. Jeśli jesteś jednym z europejskich producentów, wiesz zapewne bardzo dobrze, że gorliwe dążenie do maksymalnego zwiększenia efektywności, szybkości i precyzji to jedyna szansa by być o krok przed konkurencją.

Faktem jest że europejska firma musi lepiej wynagrodzić swojego pracownika niż dalekowschodnie odpowiedniki, moja propozycja zakłada wyrównanie szans przez dostarczenie najlepszych urządzeń i narzędzi do pracy. Zwiększenie prawdziwej efektywności, zmniejszenie do minimum czasu przygotowania urządzenia, jego przezbrojenia, oraz istotne zmniejszenie konsumpcji energii, co bezpośrednio wpłynie na powiększenie marży netto i rentowności całego procesu.

Czyż nie o prawdziwą wydajność w tym wszystkim chodzi?